Aloes

Inne nazwy: mnóstwo, ze względu na różnorodność wewnątrzgatunkową250px-Aloe_africana_1

Aloesy to przypominające kaktusy rośliny, które spotkać możemy na Półwyspie Arabskim, Madagaskarze i w Afryce. Roślina ta wykorzystywana jest głównie w medycynie, chociaż ma również znaczenie religijne, a w zamierzchłych czasach była wykorzystywana użytkowo.

Rozróżnia się ok. 300-400 gatunków aloesu, w zależności od metod kwalifikacji. Znanym zastosowaniem leczniczym jest wykorzystywanie ich soku w celu przyspieszenia gojenia ran, co ma duże znaczenie podczas przygód survivalowych – nie tylko w wymienionych rejonach, ponieważ krewniacy aloesu występują również w obu Amerykach. Pokropione świeżym sokiem rany znacznie lepiej się goją – ale uwaga! – nie dotyczy to skóry dziecięcej, która w kontakcie z surowym miąższem czy innym elementem rośliny może wręcz zostać poparzona.

Oprócz właściwości gojących, świeży aloes ma jeszcze jedną ważną zaletę – jest doskonałym zbiornikiem wodnym, zatem stanowi źródło pozyskiwania życiodajnych płynów, kiedy wymaga tego sytuacja. Co za tym idzie, aloes może pochwalić się bogactwem związków mineralnych, witamin, aminokwasów i mikroelementów, które pozytywnie wpływają na zdrowie organizmu. Sok z aloesu wpływa między innymi na utrzymanie i regulowanie równowagi biochemicznej, działa przeczyszczająco, wykazuje właściwości bakteriobójcze i żółciotwórcze. Odżywia komórki, bierze czynny udział w ich regeneracji.

Jakie pozytywne właściwości ma Sok z Aloesu:

  • dostarcza substancji odżywczych
  • regeneruje komórki
  • ma właściwości bakteriobójcze
  • działa przeczyszczająco
  • pomaga w gojeniu ran
  • reguluje równowagę biochemiczną organizmu

Kto powinien w szczególności zainteresować się Sokiem z Aloesu:Aloe_aristata

  • osoby cierpiące na problemy gastryczne
  • osoby chcące podnieść ogólną kondycję organizmu
  • osoby mające zaburzoną równowagę biochemiczną

Należy zwrócić uwagę, czy preparaty z aloesu, które spożywamy, są odpowiednio wysokiej jakości. Najlepsze produkty z aloesu w Polsce można dostać tutaj.

Ciekawostki o aloesie: w czasach starożytnych żywicę aloesu tarto na proch, z którego robiono pachnidło, wykorzystywane do skrapiania pościeli, ubrań oraz całunów pogrzebowych

aloe vera sok

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *