Aronia

Aronia pochodzi z Ameryki Północnej. Pozornie jest owocem jak wiele innych, zapewne większość ludzi dobrze zna ją z kuchni, jest bowiem często wykorzystywana do robienia konfitur i soków. Świeże owoce mają dość specyficzny smak, który nie każdemu odpowiada

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o jej licznych właściwościach leczniczych, staje się popularna wśród ludzi, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie za pomocą diety. Aronia jest do tego owocem idealnym, bogatym w wielką ilość korzystnych dla zdrowia substancji i witamin: C, B1, B2, B6, E i PP.

Sok z aronii jest zalecany przy miażdżycy i nadciśnieniu (chroni także przed chorobami serca i zawałami), łagodzą objawy przeziębienia i infekcji układu oddechowego, poprawiają pracę układu odpornościowego i eliminują z organizmu szkodliwe toksyny.

Dzięki temu, że zawierają bardzo dużą dawkę antyutleniaczy, świetnie sprawdzają się w niszczeniu wolnych rodników, co zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór.

Skutecznie wspomagają walkę z niebezpiecznymi czynnikami mogącymi powodować raka, którą nasz organizm musi toczyć praktycznie każdego dnia – ze względu na zanieczyszczenie środowiska, modyfikowaną żywność, wszechobecny dym papierosowy i alkohol.

Aronia wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia transport tlenu, co powoduje, że mózg jest lepiej ukrwiony i może sprawniej pracować.

Dla cukrzyków ważny jest fakt, że produkty z aronii przyczyniają się do redukowania hiperglikemii, stabilizują poziom cukru we krwi – wszystko to ułatwia uniknięcie powikłań cukrzycy.

Kolejnym argumentem przemawiającym za aronią jest bardzo dobry wpływ na zapobieganie chorobom oczu, takim jak jaskra i katarakta.

Można ją również polecić osobom zapracowanym, które na co dzień przeżywają dużo stresu – aronia pozytywnie działa na nerwy, uspokaja i pozwala dobrze się zrelaksować.

Nawet przyjmowana w dużych dawkach nie przysporzy szkody organizmowi.

sok z aronii

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *