Kwas Hialuronowy – zdrowa i piękna skóra na dłużej

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w całym ciele człowieka, ponieważ wypełnia przestrzeń międzykomórkową. Jego oddziaływanie widać przede wszystkim w stanie skóry człowieka – organizmy dzieci są w stanie wytworzyć bardzo dużą ilość kwasu hialuronowego, stąd też ich skóra jest tak delikatna i gładka.

Niestety, z czasem organizm nie jest w stanie produkować podobnych ilości kwasu, stąd też postępuje proces starzenia tak naszej skóry, jak i całego organizmu. Skóra staje się bardziej wiotka, a wszystko za sprawą faktu, że ten niezmiernie istotny kwas odpowiada za wiązanie w skórze właściwej cząsteczek wody. Kiedy go ubywa, powstają zmarszczki. Jest to normalne wraz z upływem lat, jednak dzięki zachowaniu odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego może zostać opóźnione. Mówiąc wprost – jego dodatkowe przyjmowanie pozwala w całkowicie naturalny sposób przedłużyć czas, przez który skóra będzie pozbawiona zmarszczek, dzięki czemu na dłużej zostanie jędrna, sprężysta i gładka.

Nie bez znaczenia jest też wpływ kwasu hialuronowego na stawy, które podczas starzenia się organizmu również ulegają zmianom i zwyrodnieniom. Dochodzi do ich bolesności, zmniejsza się ruchliwość i zdolność do wytrzymywania dłuższych i cięższych obciążeń. Spowodowane jest to głównie zmniejszającą się ilością kwasu hialuronowego w mazi stawowej, która odpowiada za to, by nie dochodziło do „ścierania się” stawów – odpowiednia ilość kwasu w mazi pozwala na nawilżenie, wystarczające do ich prawidłowego funkcjonowania.

Zażywanie kwasu hialuronowego jest świetną alternatywą dla wszelkiego rodzaju kremów, zawierających oprócz niego inne substancje, mogące negatywnie wpływać na jego wchłanianie oraz podskórnym zastrzykom, które niektórym ludziom sprawiają dyskomfort, a także są stosunkowo drogie. Kwas jest naturalnym składnikiem naszego organizmu, stąd też nie ma mowy o żadnych negatywnych efektach czy skutkach ubocznych. Dodatkowym atutem jest to, że jest on bardzo łatwo przyswajalny.

Komu można go polecić? Praktycznie każdej osobie, która zauważa pierwsze oznaki starzenia się skóry, chce pozbyć się zmarszczek i opóźnić ich pojawianie się. Korzystnie wpływa też na ogólną kondycję skóry, sprawia, że staje się ona bardziej delikatna i elastyczna, usuwa toksyczne substancje z jej wewnętrznych warstw i sprawia, że stają się one mocniejsze. Pozwala również na złagodzenie podrażnień i uszkodzeń zewnętrznych warstw oraz przyspiesza ich regenerację. Skutecznie przeciwdziała trądzikowi.

kwas hialuronowy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *