L-Prolina

Inne nazwy: Pro, P, C5H9NO2

Prolina jest jednym z najbardziej powszechnych aminokwasów, odpowiedzialnym m.in. za właściwą syntezę białka. Pod różnymi postaciami występuje w wielu związkach organicznych, jak też w DNA.L-proline-3D-balls

Nazywana „królową aminokwasów”, L-Prolina stanowi niezwykle istotny składnik niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Obecne w niej wiązanie pierwiastkowe węgiel-azot wprowadza czasami w błąd, przez co brana jest – błędnie – za iminokwas. Jak większość aminokwasów, prolina ma słodki smak, chociaż nie ma to żadnego znaczenia względem jej właściwości chemicznych.

L-Prolina działa najlepiej w przypadku uszkodzeń tkanek – poparzenia, zranienia, otwarte naruszenia tkanki łącznej są główną domeną leczniczego wpływu tego aminokwasu. Oprócz regeneracji tkanek, L-Prolina wspomaga również odzyskiwanie energii, dlatego doskonale nadaje się dla sportowców i osób ciężko pracujących fizycznie. Ci pierwsi korzystają z niej również przez wzgląd na jej wpływ na budowę masy mięśniowej.

Jakie pozytywne właściwości ma L-Prolina:

  • regeneruje uszkodzoną tkankę 
  • pomaga odzyskać energię fizyczną
  • jest budulcem masy mięśniowej

Kto powinien w szczególności zainteresować się L-Proliną:L-proline-zwitterion-from-xtal-3D-balls-B

  • osoby ciężko pracujące fizycznie
  • osoby cierpiące z powodu poparzeń, ran, etc.
  • sportowcy

Należy zwrócić uwagę, czy preparaty z L-Proliny, które spożywamy, są odpowiednio wysokiej jakości. Najlepsze produkty z L-Proliny w Polsce można dostać tutaj.

Ciekawostki o L-Prolinie: powszechnie wiadomo, że niedobór witaminy C prowadzi do szkorbutu – to nie do końca prawda; dopiero w połączeniu z niedoborem L-Proliny, witamina C nie może katalizować.

 

l-prolina

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *