Melisa

Inne nazwy: rojownik

Dobroczynne dla organizmu działanie melisy znane jest już od starożytności, stosowano ją przede wszystkim dla uspokojenia nerwów i w celu umożliwienia organizmowi dobrego odpoczynku oraz regeneracji.

Stres, z którym współcześnie zmagają się ludzie, jest nieporównywalnie większy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Wzrosło także tempo, w którym żyjemy, stąd też biorą się częste próby odciążenia organizmu za pomocą środków farmaceutycznych.

Niestety, niosą one ze sobą ryzyko poważnych powikłań, ponadto leki te są nie zawsze odpowiednio dobierane przez lekarzy. Melisa jest całkowicie naturalna i co najważniejsze – skuteczna.

W jakich sytuacjach najlepiej działa melisa:

  • Pomaga w sytuacjach stresowych
  • Skutecznie walczy z bezsennością
  • Odpręża i relaksuje
  • Dodaje energii i przeciwdziała depresji

Preparaty z melisy polecane są młodym (szczególnie przy intensywnym wysiłku umysłowym) i starszym, które mają problemy z koncentracją i brakiem witalności.

Kobietom pomaga w łagodzeniu bólów menstruacyjnych oraz pobudza laktację w okresie karmienia piersią.

Oprócz świetnych efektów w walce ze stresem, melisa bardzo dobrze wpływa na układ trawienny człowieka, sprzyja wydzielaniu większej ilości soku żołądkowego oraz rozkurczaniu mięśni gładkich, jest skuteczna także na wzdęcia.

melisa

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *