Olej arganowy

Olej arganowy jest produkowany z owoców drzewa arganowego, które rośnie wyłącznie w Maroku (przez to jest czasem nazywany „Złotem Maroka”). W ostatnim czasie staje się on coraz bardziej popularny ze względu na swoje niezwykle korzystne dla zdrowia właściwości.

„Złoto Maroka” wchodzi w skład wielu kosmetyków, ale tradycja jego stosowania sięga starożytności. Ze względu na surowy klimat północnej Afryki i problemy z pozyskiwaniem owoców drzewa arganowego, wiele czasu zajęło mu dotarcie do szerszej grupy odbiorców.

Główną cechą produktów zawierających olej arganowy jest ich rewelacyjny wpływ na stan skóry. Używa się ich, żeby poprawić wygląd skóry i włosów, poza tym pozytywnie działa na kości i stawy.

Olej arganowy jest bardzo skutecznym środkiem w walce z trądzikiem, nawet tym zaawansowanym i trudnym do wyleczenia. Nie dość, że usuwa najbardziej widoczne skutki tej przykrej dolegliwości, to pomaga też pozbyć się blizn i przebarwień, powstających przez tę chorobę.

Intensywnie nawilża skórę i sprawia, że staje się ona bardziej sprężysta, jędrna i gładka. Dzięki regularnemu stosowaniu oleju na dłużej pozostanie młoda i będzie zdrowo wyglądać. Wszystko to dzięki temu, że zawiera dużą ilość przeciwutleniaczy, kwasów tłuszczowych, witaminy E i karotenoidów. Dlatego też warto polecić go osobom starszym, które chcą odmłodzić swoją skórę i pozbyć się zmarszczek.

Przy zewnętrznym stosowaniu olej arganowy jest najbardziej skuteczny jako samodzielny środek, jednak przydaje się także, kiedy jest jednym ze składników danego kosmetyku. Warto też wspomnieć, że coraz częściej stosuje się go w kuchni, jednak w tej formie traci on część swoich leczniczych właściwości.

Jako produkt naturalny, olej arganowy jest całkowicie bezpieczny, może być stosowany przez ludzi w każdym wieku bez niepożądanych konsekwencji czy efektów ubocznych.

olej arganowy

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *