Żeń-szeń syberyjski

Żeń-szeń syberyjski (łac. leutherococcus senticosus) znany jest także pod nazwą eleuterokok kolczasty. To roślina występująca na terenie północno-wschodniej Azji, gdzie od setek lat wykorzystuje się jej bogate lecznicze właściwości.

Regularnie zażywany wpływa na wzrost odporności organizmu, chroniąc przed szkodliwymi czynnikami biologicznymi, chemicznymi i fizycznymi. Pozwala skutecznie odtruwać organizm poprzez przyspieszenie procesów usuwania toksyn i ubocznych produktów przemiany materii.

Największą jego zaletą jest jednak wspomaganie organizmu w sytuacjach nadmiernego stresu psychicznego. Sprawia, że jesteśmy przygotowani do zwiększonego wysiłku intelektualnego i fizycznego, poprawia witalność i samopoczucie, ma właściwości antydepresyjne. Dodaje sił, a przy tym jest to środek naturalny, z którego mieszkańcy Azji korzystają od wieków.

W znacznym stopniu poprawia funkcjonowanie mózgu i zdolność kojarzenia faktów, zażywający żeń-szeń syberyjski wskazują na zwiększenie koncentracji, co przekłada się na efektywność przyswajania informacji. Nauka staje się łatwa jak nigdy dotąd, w okresie sesji i wszelkiego rodzaju egzaminów plusy wynikające z zażywania żeń-szenia syberyjskiego są nieocenione.

Dodatkowo żen-szeń syberyjski korzystnie działa na funkcjonowanie trzustki, obniża poziom cholesterolu, podnosi poziom testosteronu, co może być przydatne w przypadku problemów natury seksualnej. Jest polecany także ludziom w podeszłym wieku, ponieważ przeciwdziała pierwszym oznakom starzenia się.

Jedynymi przeciwwskazaniami do jego zażywania są poważne zaburzenia psychiczne, nie jest też polecany kobietom w ciąży i osobom po zawale serca.

 

zenszen

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *