Żeń-szeń

Inne nazwy: ginseng, wszechlek.

Żeń szeń to tradycyjne lekarstwo chińskiej medycyny ludowej. Od setek lat korzystają z niego mieszkańcy Azji, a w ostatnich dekadach staje się coraz popularniejszy w Europie i Ameryce Północnej.

W krajach Dalekiego Wschodu uważa się, że jest to panaceum na większość dolegliwości mogących spotkać człowieka. Opinia ta nie jest przesadzona, ponieważ zawiera on około 200 substancji mających lecznicze właściwości. Korzeń tej rośliny ma w sobie między innymi duże ilości witamin C, A, B1 i B2, a także wapnia, miedzi, potasu, cynku i fosforu.

Żen-szeń wykazuje działanie profilaktyczne w przypadku podwyższonego ryzyka zachorowania na choroby nowotworowe, dowiedziono, że hamuje rozrost komórek rakowych. Podobnie przedstawiają się jego właściwości profilaktyczne w kwestii cukrzycy, szczególnie w przypadku cukrzycy typu 2. Korzystnie wpływa też na samo leczenie, zmniejszając wahania cukru i obniżając ryzyko groźnych powikłań.

Działa przeciwutleniająco, co uniemożliwia odkładanie się w organizmie uszkodzonych komórek. Ma korzystny wpływ na układ immunologiczny, chroni wątrobę i wspomaga procesy oczyszczania organizmu z toksyn.

Korzysta z niego wiele osób, które potrzebują dodatkowego źródła energiiniweluje szkodliwe skutki stresu, pobudza organizm do większego wysiłku fizycznego i psychicznego, wspomaga zdolność koncentracji i uczenia się. Jest przydatny zarówno dla młodszych, jak i dojrzałych ludzi, ponieważ przeciwdziała pierwszym oznakom starzenia się.

Oprócz tego poprawia pracę jelit, co jest przydatne dla ludzi dbających o zachowanie dobrej sylwetki i chcących zrzucić wagę.

Żeń-szeń jest także cenionym afrodyzjakiem, dodatnio oddziałuje na sprawność seksualną i potencję.

Przydatny na bardzo dużą ilość dolegliwości, świetnie sprawdzi się w diecie praktycznie każdego z nas.

Ze względu na to, że jest to naturalna, niemodyfikowana roślina, może być stosowana praktycznie przez każdego, oczywiście przy zachowaniu zalecanych proporcji.

zenszen

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *