Zielona Herbata

Zielona herbata jest znana na całym świecie, jako środek doskonale wpływający na zdrowie organizmu. Spotkamy się z nią w każdym zakątku globu, chociaż najbardziej popularna jest oczywiście na Dalekim Wschodzie.

Historia zielonej herbaty w kulturze azjatyckiej sięga ok. 4000 lat wstecz, kiedy to zaczęto wykorzystywać ją zarówno do celów kulinarnych, jak i medycznych. W Chinach, Tajwanie, Japonii i Indiach traktowana była, jako lekarstwo na większość problemów zdrowotnych, a także przy tamowaniu krwawienia, wspomaganiu trawienia oraz kontroli temperatury ciała.

250px-Święto_herbaty_w_Cieszynie_21

Zielona herbata nie tylko doskonale smakuje, ale równie wspaniale wygląda

Wiele zaparzonych garnuszków herbaty później, w 1191 roku, mnich buddyjski Eisai napisał Księgę Herbaty – Kissa Yojoki. Są w niej zawarte informacje o tym, jak prawidłowo hodować i przyrządzać herbatę oraz o jej szczególnym wpływie na zdrowie, zwłaszcza na układ trawienny i krwionośny.

Pita regularnie, zielona herbata ma znaczący wpływ na:

  • wspieranie układu odpornościowego
  • poprawę krążenia
  • regulację pracy serca
  • odchudzanie
  • zwalczanie utleniaczy
  • oczyszczanie organizmu
  • powstrzymanie efektów starzenia się
Herbata Tamaryokucha

Herbata Tamaryokucha

Istnieje ponad 20 najbardziej popularnych gatunków zielonej herbaty, z czego ceny niektórych osiągają astronomiczny poziom 7 tysięcy dolarów za pół kilograma. W kulturze azjatyckiej rytuał parzenia herbaty jest bardzo ściśle przestrzegany, stanowi jeden z najważniejszych elementów tradycji. Oprócz picia, zielona herbata jest wykorzystywana również w kulinariach, jedzona na surowo bądź dodawana do najróżniejszych, mniej lub bardziej wymyślnych dań opartych na jej bogactwie smaku i aromatu.

Herbata Iddalgashinna

Herbata Iddalgashinna

CIEKAWOSTKA: Od lat trwają burzliwe spory nad tym, czy zielona herbata może mieć wpływ na leczenie nowotworów. Co kilka lat powstają nowe raporty z badań przeprowadzanych nad tym niezwykłym napojem. Póki co, prawie pewne jest, że zielona herbata może mieć wpływ na zmniejszenie śmiertelności z każdego powodu, za wyłączeniem większości typów nowotworów, chociaż wnioski z badań są dosyć mgliste i wykluczające się wzajemnie.

Ekstrakt z Zielonej Herbaty

Wszystko o herbatach świata

ekstrakt z zielonej herbaty

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *